Atrakcje w Gdańsku: ZOO i Europejskie Centrum Solidarności

Nadmorskie kurorty słyną z bogatej bazy noclegowej. Wybierając pobyt noclegowy w Gdańsku () uwzględnijmy lokalizację miejsc, do których chcemy się udać. Warto wcześniej sprawdzić pobliskie atrakcje oraz zawczasu zarezerwować albo kupić bilety wstępu, żeby potem uniknąć przykrych niespodzianek. Jeżeli wybieramy się w podróż z dziećmi, miejscem do którego z całą pewnością warto się udać, jest ogród zoologiczny w Gdańsku Oliwie.

Znajduje się na ulicy Karwieńskiej 3. Jest on na trzecim miejscu pod względem wielkości ogrodów zoologicznych w Polsce. Ogród istnieje od roku 1954, jego powierzchnia wynosi 125 hektarów. Co roku ogród zoologiczny odwiedza około 400 000 turystów. Można tutaj spotkać bardzo popularne zwierzęta jak na przykład: żyrafy, lwy, dwa słonie, zebry, surykatki oraz geparda. Mieszkańcami ZOO są także przedstawiciele rzadziej spotykanych gatunków, na przykład: oryksy szablorogie, pingwiny tońce – tak liczne, że tworzą stada oraz mandryle, orangutany czy dzioborożce kafryjskie. Od 2005 roku Gdańskie ZOO jest jedynym ogrodem zoologicznym, w którym znajdują się zwierzęta znane pod nazwą anoa, są to małe bawoły pochodzące z Indonezji. Warto wybrać się do ZOO, aby być świadkiem karmienia pingwinów o godzinie 9:30 oraz fok o godzinie 11:00. W tym ogrodzie zoologicznym jest przygotowywane specjalne miejsce dla pandy, która znajdzie się na przeciwko lam, alpak oraz wielbłądów dwugarbnych. ZOO otwarte jest przez cały rok. Ceny biletów w najbardziej obleganych miesiącach, od maja do końca października, wynoszą 25 złotych normalny oraz 15 złotych ulgowy. Do ogrodu zoologicznego można dojechać z Gdańska Głównego tramwajem numer 12 lub SKM w stronę Wejherowa, a później autobusem numer 179 lub 622, które zawożą pasażerów pod samo ZOO. 

Będąc w Gdańsk warto udać się także do Europejskiego Centrum Solidarności. Znajduje się ono na placu Solidarności 1. Jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00. Na jednym z dwóch pięter znajduje się sala poświęcona strajkom w sierpniu 1980. Natomiast w innej sali będzie można poczuć tą radość oraz powiew wolności. Są tutaj również ekspozycje dotyczące stanu wojennego, jak również wystawy poświęcone upadkowi komunizmu. Cena biletu normalnego wynosi 17 złotych, natomiast biletu ulgowego 13 złotych. Jeżeli planujemy zwiedzać w grupie lub z rodziną, warto spytać się o bilety grupowe lub rodzinne. Każdy bilet zawiera w sobie cenę za audio-przewodnik, który przybliży nam historię tamtych wydarzeń i czasów.

One thought on “Atrakcje w Gdańsku: ZOO i Europejskie Centrum Solidarności

  1. ZOO to świetne miejsce, zwłaszcza jeśli pogoda nie dopisuje, a na dodatek spędza się rodzinne wakacje z pociechami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *