Kameralna atmosfera w Rytrze

Istnieją na mapie Polski miejscowości, które mimo, że nie są znane szerszemu gronu turystów, wśród niektórych z nich cieszą się ogromnym powodzeniem. To miejsca, które zazwyczaj należą do spokojnych kurortów, oferujących ciszę i komfortowy wypoczynek. Małe, zlokalizowane na odludziu, posiadające niewielu stałych mieszkańców, ale dobrze prosperujące, w kwestii turystyki, z całą pewnością zauroczą wszystkich amatorów natury. Pobyt w takim miejscu, wiąże się z szybkim podjęciem decyzji i bezzwłoczną rezerwacją kwatery, bowiem ze względu na powierzchnie, mają one ograniczone możliwości przyjęcia określonej liczby podróżnych. Spokojne, co nie znaczy, że będziemy się w nich nudzić, gdyż oferują często identyczne atrakcje, co ich bardziej znane odpowiednik, z tą mała różnica, że zapewniają nam intymność i oderwanie od wielkomiejskiego gwaru.

Rytro, jest jednym z takich miejsc. To mała wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, którą wyróżnia właśnie kameralna atmosfera. Zlokalizowana jest nieopodal rzeki, która latem sprawdza się znakomicie jako cel wodnych rozrywek. Coraz częściej organizowane są tu spływy kajakowe, czy możliwość skorzystania z tramwaju wodnego, który pokaże nam okolicę. Można też wybrać się na ryby, czy popływać motorówką. Wszystkie te trakcje możliwe są do zrealizowania. Dla szukających innych możliwości polecane są wycieczki po okolicznych szlakach, a nawet mały rajd na kładzie. To okazja do przeżycia ekstremalnych emocji, pamiętajmy tylko o bezpieczeństwie. Jest tu też całe mnóstwo zabytków, które warto zwiedzać z przewodnikiem w dłoni. To on pomoże nam rozplanować nasz pobyt, wskaże wszystkie ciekawe miejsca i interesująco nam o nich opowie.

Rytro, to też dobre miejsce na kemping, oderwanie się od cywilizacji sprzyja nabraniu dystansu i przewartościowaniu swojego życia. Nie musimy się martwić, że ktoś będzie nam przeszkadzał. Baza noclegowa, też należy do tych zbliżonych do domowego klimatu, dzięki czemu mamy pełen komfort wypoczynku i intymności. Ustronne noclegi to nieduży wydatek, który waha się w granicach 30-150 złotych, w zależności od wybranego przez nas standardu. Pamiętajmy, że najlepsze wakacje, to te spędzone z kochanymi ludźmi, toteż zadbajmy o odpowiednie towarzystwo podczas wyjazdu. Rozplanujmy też nasz pobyt, dzięki czemu zostanie on lepiej spożytkowany.

One thought on “Kameralna atmosfera w Rytrze

  1. W Rytrze można naprawdę odpocząć. Jest tak jak piszą kameralnie, spokojnie, przede wszystkim czysto! Najbardziej odpoczywają chyba nasze płuca :) Spacerować można non stop. A jeśli chodzi o spanie to nie jest drogo, chyba zasługa wspomnianej kameralności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *