Kurort nadbałtycki – Darłówko zachwyca

Darłówko jest to tak właściwie część miasta Darłowo, leżąca bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim i jest to jedno z najchętniej uczęszczanych przez turystów kurortów nadmorskich w Polsce. Nie ma się co dziwić, że corocznie przyciąga tysiące turystów, znajduje się tutaj przepiękna, a przede wszystkim czysta i szeroka strzeżona plaża, podzielona na dwie części – wschodnią i zachodnią, oddzielone są od siebie uchodzącą do Bałtyku rzeką Wieprzy.

Jednak popularność Darłówko zyskało sobie nie tylko plażą, jest to znakomicie rozwinięte turystycznie miasto i znajduje się tu mnóstwo innych atrakcji, takich jak stare miasto w Darłowie oraz architektoniczne zabytki. Zlokalizowano tu latarnie morską oraz port, a jedną z większych tutejszych atrakcji jest jedyny taki w Polsce most rozsuwany. Do niedawna przed modernizacją był to most zwodzony, ale po przebudowie jest to unikalna konstrukcja. W centrum za to znajduje się przepiękny Zamek Książąt Pomorskich, w nim Muzeum Regionalne, które jest podzielone na kilka mniejszych części, jest to znakomity wybór na spędzenie ciekawego dnia z całą rodziną.

Nad morzem znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu wodnego oraz wiele ciekawych rozrywek, typowo nadmorskich takich jak rajdy bananem czy motorówką. Port wschodni czyli przeznaczony dla turystów oferuje nam wiele ciekawych rejsów wycieczkowych oraz tramwaj wodny łączący Darłówko z Darłowem. Statki turystyczne są stylizowane na łodzie wikingów, co stanowi nie lada gratkę dla młodszych turystów. Stąd również wypływają statki na duńską wyspę Bornholm znajdującą się bardzo blisko Polski. Może to być znakomity pomysł na spędzenie dwóch, trzech dni w tych okolicach. Darłówko jest jednym z najpopularniejszych polskich miast nadbałtyckich właśnie ze względu na różnorodność oferowanych zabaw, przyjeżdżają tu całe rodziny i nikt nie ma prawa się nudzić, a co warte dodania to fakt, że dzięki swojej popularności cały czas się rozwija, a co za tym idzie, podnosi się standard bazy noclegowej, który już w tym momencie jest bardzo wysoki. Mamy ogromny wybór luksusowych hoteli, prywatnych miejsc noclegowych albo pensjonatów. Można bardzo łatwo znaleźć również tanie noclegi dla ekonomicznych, co chcą spędzić wakacje w sposób niedrogi i zaoszczędzić kilka groszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *