Latem i zimą do Zwardonia

Wraz z zimą rozpocznie się zimowe szaleństwo na śniegu. Właściciele zimowych ośrodków wczasowych już zacierają ręce na myśl przyszłych zyskach, a miłośnicy śniegu szykują narty i deski snowboardowe. Polska to wbrew pozorom idealny kraj do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu podczas zimowej pory. To właśnie u nas znajdują się bardzo dobrze utrzymane i zadbane wyciągi oraz stacje narciarskie, porównywalne z tymi w zachodnioeuropejskich kurortach, a przy tym bardzo przystępne cenowo. Warto zatem na najbliższe ferie zimowe odwiedzić któryś z krajowych kurortów. Baza noclegowa jest tak bardzo rozbudowana, że bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na oczekiwania i indywidualne upodobania. Wielkim plusem polskich kurortów narciarskich jest również to, że nie nadwyrężają domowego budżetu i pozwalają się cieszyć zimowym wypoczynkiem bez zbytniego zaglądania w kieszeń i pilnowania wydatków. Gdzie zatem się udać na zimowe szaleństwo jeśli nie do Austrii, Bawarii czy Francji? Odpowiedź jest bardzo prosta i czeka niemal za rogiem. Zwardoń!

Ta niewielka i w dalszym ciągu niepozorna wioska gdzieś przy granicy ze Słowacją położona w województwie śląskim to mekka współczesnych polskich amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Bardzo łatwy dojazd samochodem, autobusem, a nawet pociągiem sprawiają, że każdego roku Zwardoń odwiedzają tysiące turystów spragnionych śniegu i zimowego szaleństwa. Miejscowość ta jest znana całej Polsce głównie za sprawą dobrze prosperującej i świetnie rozwiniętej infrastruktury turystycznej, do której zalicza się przede wszystkim wspaniale rozwinięta sieć wyciągów narciarskich. Warto też wspomnieć o lokalnym i bardzo charakterystycznym mikroklimacie, który powoduje, że gęsta czapa śnieżna utrzymuje się tutaj nawet do końca wiosny. Wieś oferuje miejsce na nocleg dla każdego [do znalezienia pod hasłem: noclegi Zwardoń].

Pod względem turystyki letniej również nie zostaje w tyle. Do wędrówek górskich zachęca bardzo gęsta sieć szlaków i bardzo wiele wspaniałych schronisk górskich. Warto odwiedzić Zwardoń zarówno latem, jak i zimą. Jest to jedna z tych maleńkich miejscowości, które zostają w pamięci na dłużej i do których bez wątpienia chce się wracać wielokrotnie. Idealne miejsce zarówno na ferie zimowe, jak i na letni lub wiosenny weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *