Nietypowe formy wypoczynku w Bydgoszczy

Jadąc na wakacje coraz częściej mamy ochotę spędzać je w niesztampowy sposób tak, abyśmy mieli jak najlepsze wspomnienia. Umówmy się – leżenie przy basenie lub chodzenie i zwiedzanie zabytków jest atrakcyjne. Co jednak jeżeli chcemy spędzić czas aktywnie i nietypowo? I nie mówimy tutaj o uprawianiu sportów. Bydgoszcz jest miastem, które obfituje w bardzo wiele nietypowych atrakcji dla turystów. To jest ta cecha, której nie mają inne miasta – bardzo wygodna i dobrze rozwinięta sieć hotelowa i baza noclegów sprawiają, że sprawy organizacyjne pobytu takie jak hotel czy jedzenie nie sprawiają żadnych problemów, przez co mamy więcej siły i ochoty na aktywne spędzanie czasu. W niektórych miastach większość urlopu polega na poszukiwaniu miejsca do spania i jedzenia – czy to nie jest trochę bez sensu? Bydgoszcz wszystkie te aspekty załatwia za nas a nam pozostaje tylko wprawić się w dobry nastrój i poddać się nietypowej i bezstresowej rozrywce.

Co zatem możemy robić? Warto udać się na północ miasta i odwiedzić Park Kultury i Wypoczynku. Czym różni się od innych miejsc? Ten ośrodek jest jednym z największych w naszym kraju a jego powierzchnia to prawie tysiąc hektarów. Połowa z tej powierzchni to obszary nietknięte cywilizacją. Obszar ten jest świetnym miejscem do uprawiania sportów, urządzania obozów lub wędrówek. Myślęcinek ma to do siebie, że mimo że jest obszarem przyrodniczym to nie jest on odcięty od świata. Bez problemu można tu dojechać miejskimi liniami autobusów.
Jeżeli spędzimy już czas jeżdżąc konno lub grając w paintball możemy popłynąć Wodnym Tramwajem. Jest to najbardziej popularny środek turystycznego transportu i spędzania czasu. Daje on możliwość spojrzenia na miasto z zupełnie innej perspektywy. Okres w którym można popłynąć tramwajem trwa od wiosny aż do późnego lata. Jeżeli szukamy bardziej wyrafinowanych rozrywek to Bydgoszcz może dać nam możliwość własnoręcznego zrobienia mydła. W mieście znajduje się jedyne w swoim rodzaju Muzeum Brudu i Środków Czyszczących. Tutaj można zobaczyć jak wyglądała higiena kilka wieków temu, co niektórych wprawia wręcz w osłupienie. To jest jednak fenomen, który pokazuje cała prawdę, przez co miejsce to odwiedza ogromna liczba turystów z całej Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *