Rusinowo – odpoczynek od cywilizacji

Osoby preferujące wypoczynek w wiejskich plenerach doskonale odnajdą się we wsi Rusinowo. Miejscowość ma ten atut, że znajduje się niedaleko polskiego wybrzeża. Wystarczy pokonać kilkusetmetrowy szlak, aby dostać się do mało uczęszczanej plaży. O takie półdzikie miejsca nad Bałtykiem naprawdę trudno.

Sielski klimat, rozległe pola i łąki – w tym miejscu można odpocząć od cywilizacji. Gdy jednak zacznie nam brakować typowo miejskich rozrywek, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do położonego kilka kilometrów dalej Jarosławca (więcej➝). Wypoczynek w Rusinowie ma również ten atut, że pobyt tutaj nie wydrenuje naszego portfela. Przemierzając wieś z pewnością rzucą nam się w oczy ogłoszenia działek, domów na sprzedaż oraz ofert noclegowych (Rusinowo➝). Przygodę z Rusinowem polecamy rozpocząć od wynajmu kwater noclegowych w popularnych domkach letniskowych oraz gospodarstwach agroturystycznych. Na miejscu nie musimy też martwić się o wyżywienie. W rozsianych po miejscowości domach znajdziemy tanie stołówki i domowe obiady. Pewnym mankamentem jest na pewno to, że baza noclegowa w głównej mierze znajduje się w sporym oddaleniu od plaży. Codzienne piesze pokonywanie tej odległości może nieco zmęczyć. Z drugiej jednak strony pozwoli to na poprawę kondycji i oddychanie świeżym powietrzem.

Okazji do większej aktywności fizycznej w Rusinowie z pewnością nie zabraknie. Zlokalizowane tutaj ośrodki wczasowe i gospodarstwa agroturystyczne oferują licznie przybywającym turystom doskonałe zaplecze rekreacyjne i wypoczynkowe. Wymienić można boiska do siatkówki, miejsca do grillowania, place zabaw. Malowniczy, wiejski pejzaż sprzyja zaś zwiedzaniu okolicy na rowerze. W samej miejscowości urzeka ponadto zabytkowa zabudowa niektórych domów, które powstały jeszcze przed drugą wojną światową. Najstarszym zabytkiem jest neogotycki kościół pw. św. Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Do Rusinowa najlepiej wybrać się własnym autem. Codzienne wędrówki na plażę dla małych dzieci mogą okazać się męczące. Przy ulicy biegnącej niemal równolegle przy plaży, znajduje się parking. Można zostawić auto i cały dzień spędzić na beztroskim wylegiwaniu się na plaży. Rusinowo to najlepsze miejsce do spędzenia rodzinnych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *