Sejny – niezwykłe miasto turystyczne

Sejny to prawdopodobnie jedno z najbardziej niezwykłych i czarujących miast w Polsce. Położone w północno-wschodniej części województwa podlaskiego, zachwyca turystów zarówno z Polski, jak i z całego świata. Przez Sejny przepływa rzeka Marycha – lewy dopływ Czarnej Hańczy ciągnący się przez pogranicze polsko-litewskie. W pobliżu miasta znajduje się przejście graniczne z Litwą, dlatego też dość sporą część ludności Sejn stanowią Litwini.

Miasto to od dawna cechowało się wielokulturowością, co wpłynęło na jego dzisiejszy wygląd. Szczególnie naznaczone zostało przez Żydów, którzy byli tam sprowadzani zaraz po założeniu miasta. Ponadto w Sejnach mieszkali również Białorusini, Rosjanie, Niemcy i wiele innych nacji. Każda kultura dała Sejnom coś od siebie, co czyni je teraz niezwykle wyjątkowym miejscem. Turyści mogą podziwiać tu wiele zabytków, które są żywymi świadkami historii. Znajduje się tu szczególnie wiele pomników, kaplic, synagog i zabytkowych kamienic. Co więcej, w Sejnach odbywa się sporo interesujących wydarzeń kulturalnych. Z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu coś dla siebie. Całość dopełnia klimat Suwalszczyzny, jeziora, przyjaźni ludzie, piękna przyroda, słoneczne lata i świeże powietrze.

Sejny to idealne miejsce na weekend, wakacje, urlop czy choćby jednodniowy wypad ze znajomymi lub rodziną. W Sejnach i okolicach znajdziemy wysoko rozwiniętą bazę noclegową, więc nie ma powodów, aby martwić się o zakwaterowanie (https://meteor-turystyka.pl). Jednym z najdogodniejszych miejsc na noclegi w Sejnach jest hotel „SKARPA” usytuowany w samym centrum miasta. Oferuje on 98 miejsc noclegowych oraz bardzo dobre warunki zakwaterowania. Ponadto w Sejnach znajduje się też tak zwany „Dom Litewski” położony w odległości 1,5 kilometra od jeziora Sejny i 300 metrów od centrum miasta. Trzecim hotelem znajdującym się w tym mieście jest obiekt Anahata Siedlisko&Spa mieszczący się w przepięknej willi wolnostojącej. Oferta tego obiektu obejmuje również odkryty basen, który znajduje się przy budynku. Miejsca te z pewnością sprostają wymaganiom każdego turysty.

Sejny są bardzo ładnym i czystym miastem. Jego władze dbają o to, by było ono wysprzątane, zadbane i mogło zachwycać zarówno mieszkańców, jak i napływające w te strony rzesze turystów. Aby przekonać się o wyjątkowości tego miejsca, najlepiej zobaczyć je osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *