Urokliwe miejsca w Beskidach

Pasmo górskie rozciągające się od zachodu od rzeki Beczwy, w Czechach, aż do wschodu po rzekę Czeremosz na Ukrainie nosi nazwę Beskidy. Jest jednym z najmłodszych pasm górskich w Europie, a z całą pewnością najmłodszym w Polsce. Co jednak stanowi o wyjątkowości Beskidów? Dlaczego właśnie tu znajdziemy najbardziej urokliwe miejsca w Polsce?

Beskidy dzięki swojej budowie geologicznej i zróżnicowaniu terenu cechuje bardzo zróżnicowany klimat, a to pociąga za sobą bogactwo fauny i flory. Nie bez przyczyny urlop tutaj wybieramy jako aktywną formę spędzania czasu. To tu jest do dyspozycji baza noclegowa [tu: ], która jest chyba jedną z najbardziej rozbudowanych w Polsce. Beskidy to nie tylko pensjonaty, pola namiotowe, kempingi. To również luksusowe apartamenty i kilku gwiazdkowe hotele SPA.

W Beskidach można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Dobrze wiedzą o tym ci, którzy żyją w tym miejscu od urodzenia. Beskid Mały, Beskid, Śląski, Beskid Żywiecki to tylko niektóre z regionów tego najdłuższego pasma górskiego w Polsce. Na szczególną uwagę w tym zestawieniu zasługuje Beskid Żywiecki. Jeżeli wybieramy się na urlop właśnie tu, to nuda nam na pewno nie grozi. Poza bazą noclegową czeka na nas moc atrakcji. Nie mówimy tu tylko o chodzeniu po górach, choć w tym przypadku moglibyśmy zagospodarować sobie cały urlop, poznając z bliska uroki Beskidów, zwyczaje okolicznych mieszkańców i kulturę i beskidzkie dzieła sztuki.

Jeżeli wybieramy się w Beskid Żywiecki, to możemy sobie zaplanować również i inne aktywności. Możemy na przykład wjechać kolejką na Górę Szyndzielnia, wyjść na wieżę widokową i podziwiać widok rozciągający się na całe Beskidy. Możemy udać się do Międzybrodzia, wjechać na górę Żar. Tam znajduje się szkoła lotnicza i lotnisko sportowe. Możemy wzbić się z instruktorem na paralotni w przestworza, by z góry podziwiać panoramę Beskidów. Niezależnie od tego, jaką formę aktywności akurat wybierzemy, to zawsze będziemy z niej zadowoleni.

Beskidy to kraina usiana urokliwymi miejscami. Jeżeli zatem wybierzemy górskie wycieczki, to  szlaki tak nas poprowadzą, że nie ominiemy żadnego miejsca z duszą. Piękne zakątki, urokliwe miejsca i zdrowe, czyste powietrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *