Ustka – urokliwy nadbałtycki kurort

Ustka to miasteczko położone na północy Polski. Chociaż liczy tylko około szesnaście tysięcy mieszkańców w letnich miesiącach jest miejscem wypoczynku dla turystów, których liczba znacznie przekracza liczbę wszystkich mieszkańców. To niewielkie, bo liczące zaledwie dziesięć kilometr kwadratowych miasteczko, obfituje w różne atrakcje takie jak piękne plaże, ośrodki uzdrowiskowe, porty czy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.

Mnogość ofert noclegu [kliknij ->] ściąga do tego miasta klientów o różnych predyspozycjach i możliwościach finansowych. W Ustce funkcjonują zarówno ekskluzywne, komfortowe hotele jak i rodzinne pensjonaty, pełne domowego ciepła.

Na plażach Ustki co roku organizowany jest festiwal „Projekt Plaża”[kliknij-> https://pl-pl.facebook.com/projektplazatvn/], sponsorowany przez jedną ze stacji telewizyjnych. To wydarzenie kulturalne ściąga od wczesnych godzin porannych wiele mieszkańców oraz turystów. Mogą oni spotkać tam znane osoby, uczestniczyć w zajęciach joggingu, brać udział w różnych konkursach, zarejestrować się jak dawca szpiku, oddać krew oraz wiele innych. Festiwal ten jest z pewnością świetną promocją dla tego regionu Polski. Poza tym festiwalem w Ustce organizowanych jest wiele atrakcji, na przykład darmowe zwiedzanie miasta z przewodnikiem, podczas którego możemy dowiedzieć się wielu ciekawych historii lub wakacyjne turnieje brydżowe. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy literatury, ponieważ co wtorek organizowane są wakacyjne spotkania miłośników literatury. Pasjonaci piłki nożnej mogą wziąć udział w nocnych turniejach piłki nożnej, a piękne kobiety mają szansę wystartować w wyborach Bursztynowej Miss. Ciekawym i nietuzinkowym wydarzeniem są również Dożynki Rybne, które można odwiedzić tylko w tym rejonie kraju. Podczas tych dożynek organizowane są zabawy, koncerty, wesołe miasteczka oraz degustacje, a całość rozpoczynają nabożeństwa odprawiane na okręcie ORP Gopło.

Atrakcje organizowane przez Radę Miasta skierowane są do wielu grup odbiorców i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ustka to miasto, które przyciąga turystów w różnym wieku i o rożnych zainteresowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *