Wiżajny nie tylko dla spacerowiczów

Długa lista szlaków do wędrówek pieszych oraz tych rowerowych, ciekawe miejsca, których nie znajdziemy w żadnym innym zakątku kraju, cisza, spokój, fantastyczne panoramy, świeże powietrze oraz możliwość szybkiego dotarcia do dwóch sąsiadujących państw: wszystko to, a i wiele więcej zapewniają nam Wiżajny oraz okolice. Jest to jednak nie tylko miejsce dla kochających spacery, czy tez jazdę rowerem lub inne sporty, a także ciszę i spokój.

Wiżajny i okolice to także wydarzenia, w których będziemy mieli okazje wziąć udział. Słyną one z sera, znanego w całym kraju i uwielbianego przez wielu, a także miejsc, na które nie będziemy mieli okazji trafić nigdzie indziej. Wyjątkowe szlaki, ścieżki, styk Polski, Litwy, i Rosji, fantastyczne panoramy oraz dobra, stosunkowo tania baza noclegowa w ciekawych lokalizacjach, pomimo naprawdę niskich temperatur w tym regionie sprawiają, ze cieszy się on coraz większa popularnością.

Okolica ta to także okazja do wzięcia udziału w kilku wydarzeniach. Będąc tutaj nie powinny ominąć nas imprezy kulturalno-sportowe, takie jak Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej, Festyn integracyjny „Swojskie klimaty”, „Wiżajny przyjazne turystom”, dożynki parafialno-gminne, a także kilka innych, które z pewnością zainteresują nas, jak i nasze małe pociechy, z którymi przyjedziemy. Wiżajny i okolice to także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w turniejach piłki nożnej, a także biegach przełajowych. Wszystkie atrakcje z pewnością dostarcza wielu wrażeń, a po całym dniu w ruchu warto zatrzymać się tutaj na zasłużony odpoczynek.

Zaplecze noclegowe Wiżajn choć skromne jest stosunkowo niedrogie, a także zapewnia nam świetne lokalizacje, między innymi u podnóża wzniesień bądź tuż nad jeziorami, gdzie będziemy mogli cieszyć się pięknymi widokami. Wiżajny oraz okolice to głównie ośrodki agroturystyczne i domki do wynajęcia, nie mamy więc wielkiego wyboru w tej kwestii, aczkolwiek ich lokalizacja oraz ceny z pewnością nam to wynagrodzą.

Wiżajny to mala, spokojna miejscowość położona na Suwalszczyźnie, która pomimo swych niewielkich rozmiarów cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów. Znana z wyśmienitych serów, oferująca nam szlaki, ciekawe miejsca oraz fantastyczne widoki, bez wątpienia przyciągnie niejednego z nas. Wiżajny są idealną opcją na chwilową ucieczkę od wielkich, szarych miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *