Wycieczki rowerowe po okolicach Czorsztyna

Czorsztyn jest to niewielka miejscowość zlokalizowana w południowej Małopolsce nieopodal Nowego Targu. Bez problemu dojedziesz tu zarówno własnym samochodem jak i komunikacją publiczną. Busy odjeżdżają z dworca w Krakowie oraz Nowym Targu. Co roku, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym przyjeżdżają tu liczni turyści spragnieni czystego powietrza oraz malowniczych widoków.

W miesiącach wakacyjnych do Czorsztyna przyjeżdża bardzo wielu turystów i większość z kwater jest zarezerwowana już na kilka tygodni przed rozpoczęciem wakacji. Najlepszym okresem do poszukiwania wolnych noclegów jest wiosna. Większość z lokalnych pensjonatów posiada własne wizytówki w internecie, które można znaleźć po wpisaniu w oknie wyszukiwarki internetowej hasła “noclegi Czorsztyn”.

Jedną z wizytówek Czorsztyna jest baza noclegowa, w skład której wchodzą głównie niewielkie obiekty takie jak pensjonaty czy kwatery prywatne, jednak osoby które poszukują komfortowego wypoczynku w luksusowych hotelowych wnętrzach również znajdą coś dla siebie. Miejsca noclegowe różnią się od siebie pod względem standardu wypoczynku jak i ceny. Wystarczy trochę poszukać aby znaleźć obiekt odpowiedni dla siebie.

Czorsztyn i okolice to region bardzo atrakcyjny turystycznie. Zadowoleni będą zwłaszcza ci wczasowicze, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Na terenie miejscowości wytyczonych zostało kilka tras rowerowych. Najpopularniejszą z nich jest pętla rowerowa biegnąca dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jej trasa przebiega wyłącznie przez drogi o nawierzchni asfaltowej dzięki czemu jest ona dostępna dla rowerów każdego typu, zarówno tych o przeznaczeniu miejskim jak i trekkingowym. Trasa wokół jeziora ma długość niespełna 40 kilometrów. Nawet niezbyt wprawiony kolarz jest w stanie spokojnym tempem przejechać ją w około 4 godziny. Szlak ten jest wyjątkowo widokowy. Swój początek i koniec ma nieopodal zamku w Niedzicy – jednej z największych atrakcji w regionie.

Drugim równie popularnym szlakiem rowerowym jest ścieżka po okolicach Czorsztyna. Przebiega ona na odcinku niespełna 10 kilometrów, głównie po drogach kamienistych – jej przejechanie zajmuje niecałą godzinę. Jest to doskonała, niezbyt wymagająca trasa na wycieczkę rowerową dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *